1953 yılında, Giresun’un Eynesil ilçesinde doğdum, çocukluğum Eynesil’de geçti. Ailemin ekonomik şartları nedeni ile daha ilkokuldayken bile ‘değirmende gündelik’ gibi işlere gittiğim olurdu. İlkokulu bitirdiğimde ise artık çalışmaktan başka şeye vakit ayırma imkanım yoktu, böylece ilk okulum, aynı zamanda son okulum oldu.

O yıllarda, amcam, deri işinde fabrika sahibiydi; onların bu durumu, benim de bu alanda çalışmaya karar vermemde çok etkili oldu.

Vatani görevimi Eğirdir Dağ Komando Okulunda yaptım.

1977 yılında, ailelerin tavsiyesi ile, eşim Kınalı Hanımla evlendim. Eşim, ilk günden itibaren büyük gayret, fedakarlıklarla devam eden hayat arkadaşlığı ile her zaman iş hayatımın en büyük destekçisi; hayırlı evlatlar yetiştirdiğimiz mutlu hanemizin ana direği oldu.

Deri işindeki çalışmalarım devam ederken, eşimin de tavsiyesi ile, işlerimizi daha büyütebilmek için Eynesil’den Samsun’a taşındık; bir süre Samsun’da kaldıktan sonra, iş hacmimizin büyümesi İstanbul’a gitmemizi kaçınılmaz kıldı.

İ.D.O.S.B. K.10 Parsel 3. Yol Tuzla - İstanbul adresinde, 8.000  metrekare kapalı alanı bulunan, toplamda 4.500 metrekare alana kurulu fabrika yatırımımızı tamamladık. İç pazarda ve dış pazarda sektörümüzde önemli bir paya sahibiz; yurt dışında da yatırım yapmak kararlılığı içindeyiz; bu kapsamda çalışmalarımız var ve devam etmektedir.

İş hayatımda çok çalıştım; her zaman dürüst, samimi ve sözüne itibar edilir iş yaptım; zamana uygun teknolojik yatırımlarla, nitelikli mensuplarımızla, kaliteden hiçbir zaman ödün vermeyen anlayışımızla müşterilerimizin her zaman tercihi olageldik.

Üretimimizde kullandığımız ham deriyi, yaşadığımız toprakların değerinin farkındalığı ile bu topraklardan temin ediyoruz; bu, aynı zamanda Adnan Deri’nin kalite farkını da ortaya koymaktadır.

“Geçmişini unutursan hedefine ulaşamazsın.” sözünün anlam ve öneminin farkında olarak, bu anlayışla ve inançla, çalışmalarımız devam etmektedir; her zaman ulaşılmış “mevcudu muhafaza etmek” hedefinden asla vazgeçmeden, ikinci kuşağın çağa ve geleceğe dair bilgi ve donanımlarıyla sektörümüzdeki varlığımız güvenli bir şekilde yoluna ve büyümeye devam etmektedir.

Tüm bunlarla birlikte, özellikle eğitim alanı başta olmak üzere, sosyal sorumluluk faaliyetlerimiz, eğitim bursu ve başkaca destek ve hayır işlerimiz bizi daha huzurlu, güçlü ve sağlam bir yapı haline getirmektedir.

“Tek başına hayatı öğrenen/zirveye tek başına çıkan insanı kimse yokluğu ile korkutamaz.” Çok sevdiğim bu söz tam anlamı ile hayatımı özetlemektedir.

Saygılarımla,

Adnan YÜKSEL
Adnan Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Kurucu  

TOP